Daktyloskopia

MIKROSKOP WIELOZADANIOWY MULTIZOOM AZ-100

Nowa koncepcja mikroskopu wielozadaniowego zapewnia bardzo duży zakres powiększeń: od 5x do 400x. Zostało to osiągnięte dzięki efektywnemu połączeniu zalet mikroskopów z płynnie zmienną ogniskową (zoom) i klasycznych mikroskopów wyposażonych w miskę obrotową z trzema obiektywami.

Płynna zmiana powiększeń odbywa się zatem dzięki zmianie obiektywu i regulacji pokrętłem zoom - jeden mikroskop pozwala na obserwację obiektu w skali makro i w skali mikro.

Duże pole widzenia - 44 mm oraz duża odległość robocza - do 85 mm pozwalają na wykonywanie bardzo różnych zadań.

Możliwość podłączenia kamery. Nasadka okularowa ergonomiczna. Obiektywy do wyboru 0.5x, 1x, 2x, 4x i 5x, okulary 10x, zoom 8x. Bardzo stabilny statyw, kilka różnych stolików przedmiotowych ruchomych XY, ostrość regulowana śrubami mikro i makro, oświetlacze światła przechodzącego i odbitego.

MVC-5000 KABINA CYJANOAKRYLOWA DO WYKRYWANIA I UTRWALANIA LINII PAPILARNYCH

MVC 5000 to kabina służąca do uwidaczniania śladów daktyloskopijnych na przedmiotach o dużych gabarytach (patrz zdjęcie) lub na dużej ilości przedmiotów mniejszych, układanych na tackach wsuwanych do kabiny na zasadzie regału. Wewnątrz kabiny jest rozpylany w wysokiej temperaturze środek chemiczny na bazie cyjanoakrylatu, który następnie, po zakończeniu pracy, jest odfiltrowany przez zestaw filtrów znajdujący się węwnątrz urządzenia. Czas pracy można programować i wynosi od 5 do 60 minut. Czas ten zależy od wielkości wkładanych przedmiotów. Istnieje też tryb pracy automatyczny, na bazie zaprogramowanego czasu pracy. Natomiast czas filtracji powietrza po zakończonej operacji rozpylania wynosi 15 minut. Specjalny system uniemożliwia otwarcie drzwi kabiny przed zakończeniem oczyszczania powietrza. Układ kontroli wilgotności zapobiega skraplaniu się wody. Na wyposażeniu urządzenia jest zapas elementów zużywalnych.

Specyfikacja: 

Wymiary zewnętrzne:2240 mm - wysokość
1520 mm - szerokość
900 mm - głębokość
Wymiary otworu drzwiowego:2060 mm - wysokość
760 mm - szerokość
Wymiary wewnętrzne przestrzeni roboczej:2100 mm - wysokość
1410 mm - szerokość
630 mm - głębokość

Czas filtracji powietrza po zakończeniu cyklu utrwalania linii papilarnych wynosi 15 minut

Czas pracy tzn. utrwalania linii papilarnych od 5 do 60 minut.

Odnawianie filtracji powietrza w trybie postoju - automatyczne, 1 minuta, co 11 minut

Temperatura panująca wewnątrz kabiny podczas procesu utrwalania 100 - 140 st.C.

Uwaga: urządzenie ma budowę modułową (szklane ścianki są budowane z modułów) i na życzenie klienta można je poszerzać lub pogłębiać.

PRZENOŚNY SYSTEM UWIDACZNIANIA ŚLADÓW DAKTYLOSKOPIJNYCH "SUPERFUME"

SUPERFUME służy do uwidaczniania śladów daktyloskopijncyh na miejscu zdarzenia. Jego działanie polega (podobnie jak w przypadku uzrządzenia MVC 5000) na rozpylaniu substancji cyjanoakrylatowej w powietrzu, dzięki czemu uwidaczniane są odciski palców na wszystkich przedmiotach w badanym pomieszczeniu. Pozwala to zaoszczędzić czas i pracę przy przewożeniu do laboratorium poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza z miejsca zdarzenia. Zasadniczą zaletą jest to, że system umożliwia uwidocznienie śladów na dużych powierzchniach i na przedmiotach, których nie da się przenieść do laboratorium.

Zestaw składa się z nawilżacza powietrza, dwóch rozpylaczy cyjanoakrylatu, oraz z urządzenia filtrującego powietrze w pomieszczeniu po zakończeniu pracy. Czas pracy zestawu wynosi zazwyczaj około 2 godzin, na które składa się: nawilżanie powietrza (ok. 30 min.), rozpylanie cyjanoakrylatu (ok. 30 min.), oczyszczanie powietrza (ok. 60 min.). Czas ten moze być regulowany (np w zależności od wielkości pomieszczenia, lub od tego na ile wyraxne są ślady).

Zestaw jest sterowany zdalnie, za pośrednictwem kabli. Całość jest łatwa do przenoszenia dzięki pakowaniu w dwie walizki transportowe.

W celu wykrywania śladów na wolnych przestrzeniach opcjonalnym wyposażeniem zestawu jest specjalny namiot o wymiarach 6 x 3 x 2m. W razie potrzeby można ze sobą łączyć dwa namioty (i więcej). Dzięki specjalnej konstrukcji rozstawienie namiotu jest bardzo łatwe i szybkie. Po złożeniu namiot nie zajmuje wiele miejsca; jest pakowany w dwie skrzynie o wymiarach 2m × 0,4m × 0,4m i 0,6m × 0,6m × 0,4m. całośc waży 70kg.

CYFROWY ZESTAW DO ARCHIWIZACJI I ANALIZY DAKTYLOSKOPIJNEJ DCS-3

Zestaw służy do uzyskania na ekranie komputera (i wydruku) wyraźnego i jednolitego obrazu odcisków palców pozostawionych na "trudnych" podłożach, np: na 2 podłożach, na podłożu zabrudzonym, na kancie przedmiotu, na papierze kratkowanym, na papierze zapisanym, odcisków słabo widocznych itd.

DCS 3 firmy Foster&Freeman to cyfrowy zestaw składający się z aparatu cyfrowego o rozdzielczości 6 mln pixeli, umocowanego na profesjonalnym statywie fotograficznym, specjalistycznego oświetlacza Crime Lite 4x4 zamontowanego na obiektywie tego aparatu oraz komputera z odpowiednim oprogramowaniem. Zestaw służy do fotografowania śladów daktyloskopowych oraz ich obróbki cyfrowej polegającej na ich "wzmocnieniu" poprzez np. oczyszczenie fotografii z elementów nie należących do odcisku np. zabrudzeń, uwydatnienie śladów trudno widocznych, wzmocnienie kontrastu między śladem a tłem itd.

Całość pracy odbywa się dzięki programowi stworzonemu specjalnie do tego celu, z użyciem intuicyjnych ikon, pod którymi kryje się dany sposób wzmocnienia fotografii. Dzięki temu praca staje się znacznie szybsza niż przy użyciu tradycyjnych technik, a efektem pracy jest fotografia śldau o bardzo wysokiej jakości. Oprogramowanie umożliwia również archiwizację pobranych fotografii.

PROGRAM KOMPUTEROWY DO ZDALNEGO UDOSTĘPNIANIA OBRAZÓW

WEB DATA BASE to specjalistyczny program komputerowy umożliwiający stworzenie wirtualnego archiwum dokumentacji mikroskopowej, fotograficznej, wideokomparatorowej itd, którego główną cechą jest udostępnianie zbiorów upoważnionym użytkownikom za pośrednictwem internetu. Do stworzenia sieci użytkowników potrzebny jest tylko jeden egzemplarz programu będący w posiadaniu administratora. Użytkownicy w terenie, posiadający upoważnienie do korzystania z programu nie muszą posiadać żadnego dodatkowego programu poza zwykłą przeglądarką internetową (np. Explorer 5) i zainstalowanych protokołów zabezpieczeń SSL, gdyż dostęp do archiwum jest zabezpieczony hasłem, loginem i protokołem SSL. Oprócz zawartości graficznej udostępniany jest cały opis obrazu, stworzony przez administratora. Istnieją dwa warianty programu; pasywny (gdzie odbiorca może tylko pobierać dane) lub aktywny (w którym użytkownik może dorzucać swoje obrazy do bazy danych, po zatwierdzeniu ich przez administratora). Istnieją cztery tryby pracy (widoki, które otrzymuje użytkownik): mozaika (przeglądowa seria niewielkich kopii zdjęć, z których użytkownik może wybrać odpowiednie do powiększenia na cały ekran), tabela (kopie zdjęć z ich opisami), obraz szczegółowy (właściwe zdjęcie w pełnej rozdzielczości) oraz porównanie (możliwość porównywania fragmentów wzdłuż zadanej osi).


Mozaika

Tabela

Obraz szczegółowy

Porównanie
KOMPARATOR RUSSELA

Urządzenie służące do porównywania odcisków palców zgromadzonych na miejscu zdarzenia i archiwalnych.

Odciski należy położyć na wierzchniej części urządzenia i docisnąć. Ich powiększony 5x obraz zostaje wyświetlony w oknach, przy czym obraz jest jasny i wyraźny. Na oknach można markerem zaznaczać cechy charakterystyczne.

Każde z okien posiada niezależną regulację siły światła i ostrości. Niewielkie rozmiary pozwalają na umieszczenie komparatora na biurku.